„Не се обидувајт да ме направите арогантна личност“ Сопруга на политичар правеше хаос во Нови Сад, а сите ја обвинија Дара Бубамара

ИЗВОРСкопје24
|

Вчера на социјалните мрежи одекна информацијата и видеото дека Дара Бубамара непрописно паркирала, а потоа дрско се расправала со работниците на службата па дури и ги влечела каблите од нивните камиони. Сепак, се покажа дека станува збор за друга жена, па дури и за друг автомобил, кој е само иста боја и марка како и на пејачката.
Дара утрово проговори, видно вознемирена бидејќи поради тоа што се работи за жена со сличен автомобил, ја ставија на столбот на срамот, без луѓето кои снимаат вакви ситуации прво да проверат дали е таа:

Имено, непозната жена, за која медиумите тврдат дека е сопруга на политичар, го паркирала својот автомобил на пешачкиот премин во Нови Сад, и се обидела насилно да ги спречи работниците на „Паркинг сервис“ да и го одземат непрописно паркираното возило. Жената дури ги извлекла и каблите од возилото „Паркинг сервис“, а потоа било објавено дека се работи за Дара.

Пејачката проговори и праша зошто многу луѓе редовно се обидуваат да ја „закачат“ со етикетата на арогантна и дрска:

– Повеќе ми се гади од лажни и измислени текстови против мене! Колата е Мерцедес GLE Jeep, а мојата кола е AMG GTS! Тоа што е бело и со ДОН таблички не значи дека сум јас – напиша таа, па додаде:

– Не се обидувајте повеќе да ме правите дрска и безобразна личност, кога сите знаат, особено моите од Нови Сад, каква личност сум, како и како ги ценам сите луѓе. Пајакот не ме крева, луѓето ме сакаат, па и да добијам казна, казните ги плаќам уредно.


Поврзани објави