Не се знае која е која: Ана Николиќ се спореди со сестра си со која премногу си личи (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Ана Николиќ во последните неколку години доста се промени и својата линија ја доведе до совршенство, откако по бременоста значително ја зголеми својата телесна тежина.

Николиќ е активна на социјалните мрежи, но ретко ги ескпонира членовите на своите семејство. Таа го има братот Марко и сестрата Јована. Овојпат Николиќ направи споредба меѓу неа и сестра си Јована која според прикажаното е нејзина копија.

Имено, таа објави фотографија на која речиси се облечени во исто, па нејзините следбеници не може да откријата која е која.

„Пронајди ја разликата. Мојата сестра близначка“, напиша пејачката.

„Разликата е во промили“, „Сестра ти е поубава“, се само некои од коментарите.