Ракови, ви следи напорен период, Јарци, внимателно со парите: Неделен хороскоп (21-27.11.2022)

|

Овен

Во текот на неделава зависи од вас како ќе траат овие неколку дена, бидејќи силно сте под влијание на моменталната емотивна состојба. Ви недостига љубовна поддршка и тоа може да доведе до многу негативни коментари од вашиот партнер.

Бик

Бидете подготвени да соработувате со личност под знакот Лав, иако за вас е товар да соработувате со таа личност. Обидете се да се концентрирате подобро и ќе постигнете голем напредок во текот на следниот месец.

Близнаци

Многу сте друштвени и тоа ве прави особено среќни неделава. Личноста под знакот Лав ќе биде благодарна за понудената услуга. Љубовната ситуација се подобрува.

Рак

Месечината го активира вашето поле на тајни, затоа внимавајте да не дозволите нешто да излезе во јавност што не треба. Ситуацијата дома се подобрува благодарение на вашата иницијатива да бидете искрени еден со друг.

Лав

Денешната семејна ситуација ви дава надеж дека работите може да се подобрат. Љубовниот триаголник може да се избегне благодарение на вашата мудрост. Здравјето е одлично.

Девица

Во текот на следните неколку дена сте премногу напнати и обидете се да го промените тоа кај себе. Личноста од Јарец е голема деловна пречка за вас. Најдете начин да го надминете тоа.

Вага

Меркур прави многу стабилен аспект на вашето Сонце и тоа создава добра ситуација на небото. Потрудете се преку вашата комуникација да создадете добар деловен однос со личност под знакот Лав.

Шкорпија

Во следните неколку дена ќе бидете исклучително отворени за луѓето околу вас што е многу чудно за вашиот знак. По природа сте многу затворени и емотивно недостапни, па ова е вистинско изненадување за оние околу вас.

Стрелец

Во наредниот период ве очекуваат многу интересни работи, особено во кругот на семејството. До крајот на неделата обидете се да бидете отворени со луѓе со кои навистина не сте биле.

Јарец

Ова се совршени денови конечно да дојдете при себе и да се посветите на она што всушност го правите. До крајот на денот грижете се за можните проблеми со ‘рбетот.

Водолија

Обидете се да се дистанцирате кога е во прашање партнерската врска бидејќи партнерот до вас се чувствува како да го гушите некое време. Бидете многу внимателни кога се во прашање односите во друштвото.

Риба

До крајот на денот ќе бидете под силен впечаток на личност под знакот на Овен која на некој начин ви се додворува. Емоционалната ситуација во однос на помладиот член од семејството е многу нестабилна. Обидете се да бидете опасен ветар.