Лавот нетрпелив, Јарецот ќе мисли на бившите: Неделен хороскоп (30.01-05.02.2023)

|

Астрологот Сузана Бан пренесува што предвидува вашиот неделен хороскоп за неделата која претстои, до 5 февруари.

Што ве очекува на работа, во љубовта, дали ќе се разбирате со семејството, како ќе ве служи здравјето.

Овен

Работа: Оваа недела ви носи одлични разрешувања, особено ако имате некои недефинирани односи кои не сте ги расчистиле. По прераспределбата на обврските, пристигнува неочекуван поттик од личност која до сега не ви ветила ништо. Контролирајте ја нервозата бидејќи кога треба да се реши нешто важно, потребно е мирно да размислите и да побарате совет од други соработници.

Љубов: Станувате самодоволни, па мрачното расположение на саканата личност не ве вознемирува. Избегнувањето не е вистинското решение, соочете се со проблемот. Романтиката ја губи силата, па доколку не направите нешто конкретно навреме, до крајот на овој период може да западнете во сериозна криза или да ја прекинете врската.

Здравје: Чувајте си ги нервите.

Бик

Работа: Добивте понуда за дополнителна работа која во моментот не ви е потребна. Размислувате да навлезете во тоа со оправдувањето кое го наоѓате во финансискиот надоместок, кој не е нешто посебно, но не е ниту за занемарување. Прифатете ја понудата бидејќи оваа работа ќе биде многу профитабилна на долг рок. Дополнително, имате можност да ги завршите и сите неподмирени финансиски обврски.

Љубов: Партнерот нема разбирање кога се во прашање вашите барања. Искрените разговори, времето поминато заедно и долгите прошетки ќе ја смират тензијата што се создава. Дајте му малку поддршка и топлина, дури и ако не сте расположени, не заборавајте дека тој искрено ве почитува и сака.

Здравје: Главоболки.

Близнаци

Работа: Ги завршувате обврските кои ве попречуваат и забавуваат во вашата редовна работа. Без разлика дали се работи за човечки ресурси или за проекти, овие денови ве очекува тешка одлука која бара добро расудување и мудар потег. Доколку барате работа, оваа недела е знак на преговори кои отвораат можност за нова работа или унапредување.

Љубов: Барате многу од себе. На вашата сакана личност не ѝ е лесно бидејќи истото го очекувате и од неа. Вашите провокации можат да бидат поттик за непријатна дискусија. Квалитетниот и искрен разговор може да реши некои недоразбирања кои ве наведуваат да верувате дека вашата љубовна врска е во неволја.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

Рак

Работа: Вообичаеното темпо на кое сте навикнати се промени. Полни сте со креативна енергија, па вашата самодоверба расте од ден на ден. Доколку оваа недела имате можност да договорите нешто или потпишете некои битни документи, бидете внимателни бидејќи тоа не е поволен момент и може да направите грешка која подоцна нема да можете да ја поправите.

Љубов: Вашите потреби овие денови бараат многу толеранција и трпение од партнерот. Иако можеби се чувствувате уморни, расположението ќе се промени кога ќе пристигне интересна иницијатива од вашиот партнер. Не размислувајте премногу за тоа, не можете да знаете додека не го пробате.

Здравје: Алергии.

Лав

Работа: Во наплив на добра енергија сте, но ве обзема нетрпеливост и нервоза. Вашето променливо расположение не е пријатно за околината, па можни се помали конфликти и расправии. Информациите што ќе ги добиете деновиве ќе ве водат во насока на вашиот професионален развој. Останете фокусирани и смирете го вашето нестабилно расположение со вежбање и тренинг.

Љубов: Можноста брзо да си го средите животот може да ве наведе на погрешни потези. Ако вашата љубовна врска имала навестување на мистерија, подгответе се дека, деновиве, ѕвездите не ви се наклонети и дека секоја тајна се заканува да стане јавна.

Здравје: Болки во коските.

Девица

Работа: Овој период за вас е знак за крај на заостанатите долгови. Сè околу тоа ќе биде тешко и предмет на превиди и грешки. Доброто во сето тоа е што малите проблеми во денот ќе ви го пренасочат умот и ќе ви ја ублажат нервозата. Покрај тоа, има шанси да презентирате некои од вашите идеи и да добиете позитивна оценка од луѓе на чија поддршка не сметавте.

Љубов: Преку блиски пријатели ви претстои ново познанство. Можеби ќе ви се допадне малку да се опуштите и да преземете предизвици, но на долг рок, знаете дека тоа не е за вас. Поради нагласената промена на расположението, вие сте почувствителни, а ова не е ветувачка атмосфера за овие денови.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Вага

Работа: Ви се отвораат шанси да ги завршите започнатите проекти, но сè е уште во фаза на планирање. Вистинската реализација би била доколку конкретно сте склучиле договор, но за тоа сепак ќе треба да почекате. Не губете трпение бидејќи тоа не значи дека вашиот бизнис пропаднал. Искористете ги овие денови и краткиот одмор за темелно да го подготвите теренот за она што ви претстои.

Љубов: Поривот за лична слобода може да ве доведе до погрешен чекор. За да ги надминете несогласувањата, прифатете ги предлозите на саканата личности поминете повеќе време со луѓето што таа ги предлага. Слободните можеби ќе запознаат личност со која можат добро да се забавуваат и да почнат романтична авантура.

Здравје: Проблеми со забите.

Скорпија

Работа: Ви претстои поволна можност, но за да ја искористите треба да се согласите на компромис кој отсекогаш ви бил неприфатлив, барем досега. Можно е привремено назадување, но ако истраете, бизнисот што го започнувате овие денови има потенцијал да се прошири во далечна иднина. Бидете подготвени дека сè ќе потрае подолго отколку што очекувавте.

Љубов: Мора да вложите дополнителен напор доколку сакате да ја одржите стабилноста во вашата врска, дури и ако грешките ги преземате на себе. Може да влезете во сериозен конфликт со саканата личност доколку не ја контролирате својата нетрпеливост. Вистинското решение за вашите проблеми е отворен разговор на крајот на неделата.

Здравје: Преголем умор.

Стрелец

Работа: Размислувате како да бидете поефикасни и да ја подобрите финансиската состојба со нова организација. Вистинско време е да се вклучите во активностите на вашата околина. Професионално сте задоволни, па деновиве ќе добиете и официјална потврда за тоа. Во наредните денови веројатно нема да ве заобиколат непријатни вести за кои нема потреба да се грижите.

Љубов: Слободното време го поминувате оптоварени со деловни проблеми. Недоволната блискост со партнерот може да ја освежи љубовната врска која го изгубила својот интензитет бидејќи некое време сте биле премногу често заедно. По мала разделба, следат брановите на романтика по кои копнеевте.

Здравје: Болки во грбот.

Јарец

Работа: Време е за квалитетен одмор. Постои можна понуда да се приклучите на волонтерска организација каде што вашите квалитети би дошле до целосен израз. Сепак, без разлика на предизвиците, не подлегнувајте на потребата да започнете нешто ново, бидејќи не е поволен период за тоа. Ако внимателно се организирате и не го трошите својот потенцијал, предизвикувачките аспекти ќе поминат без последици.

Љубов: Некој близок не ви дава доволно топлина колку што ви треба во овој период. Премногу барате, па деновиве имате ладна врска. Нешто од минатото особено ве загрижува. Сеќавањето на неуспешната голема љубов може да ви ја замати шансата да успее новата врска.

Здравје: Несоница.

Водолија

Работа: Одредени информации не стигнуваат до вас на вистински начин, па затоа не сте во добра позиција да ги разгледате сите можности кои се важни за конечната одлука. Сакате премногу и нема реални можности за тоа. Мора да се откажете од нешто. Ја барате секоја можност за да не се наметнете повторно во работната средина во која работите. Ова е период кога вашите напори може да бидат наградени.

Љубов: Прилично сте невнимателни и статични. Поради ова, може да ја пропуштите можноста да се зближите доволно со саканата личност, па дури и да откриете емоции кои претходно ви биле непознати. Дозволете ѝ на другата страна да го започне разговорот, ќе се изненадите колку малку ви е потребно за целосна интимност.

Здравје: Болки во нозете.

Риби

Работа: Доаѓаат промени кои ја нарушуваат вообичаената рутина во вашето секојдневие. На крајот на неделата ќе имате можност да му помогнете на некој стар колега да најде работа. Позитивната енергија од тој добар исход ќе вдиши одреден оптимизам во вашето расположение. Дополнително, деновиве очекувајте известување во форма на предупредување или доставување известување за казна за која не сте знаеле.

Љубов: Време е за квалитетен одмор, добивате шанса да одвоите малку време за себе и за вашата сакана личност. Темпото зад вас беше пребрзо, изгубивте реална слика за тоа што ви треба во љубовта и што му треба на вашиот партнер. Времето поминато заедно создава можност љубовта да започне од почеток.

Здравје: Чувајте се од ви руси.