Неочекувана поддршка за Овен, изненадување го очекува Ракот – Викенд Хороскоп (06-07.03.2021)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Полни сте со сила и енергија да ја промените моменталната ситуација на работа. Парнерот ви ја дава поддршката, која не ја ни очекувавте. Не му обрнувате доволно внимание на вашето здравје.

Бик (21.04 – 21.05)

Можеби ќе бидете критикувани од страна на шефот поради несериозниот пристап на работа. Ви се препорачува дополнително внимание во односот со колегите. Добро размислете за се што ви се случува. Мислите на едно лице од вашето опкружување.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Било која работа во тим или некаква соработка за вас во моментов не е добар избор. Во вашиот живот можно е да влезе некој кој не е од вашата средина. Обидете се да се ослободите од некои обврски, бидејќи здравствената ситуација ќе ви се влоши.

Рак (22.06 – 22.07)

Одлично ги решавате сите проблеми кои ви се појавуваат. Понекогаш е доволно само да се појавите каде што е потребно. Партнерот ќе ве изненади со подарок или романтична вечера.

Лав (23.07 – 22.08)

Полека попуштате и се откажувате од работата која во моментов ја работите и сакате нешто да промените. Добро завртете се околу себе, истражете ги сите опции и направете го тоа што е потребно. Односите со партнерот ви се влошени.

Девица (23.08 – 22.09)

Долгото работење и трпението ќе ви се исплатат. Ве очекува напредување на работа. Можен е флерт на работа кој ќе ве стави во непријатна ситуација. Поведете повеќе сметка за исхраната.

Вага (23.09 – 22.10)

Во се што работите внесувате премногу нервоза. Односите се соработиците ви се лоши. Сепак, на крајот ќе увидите дека правите грешки. Поведете сметка за најблиските и возвратете ги услугите.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не трпите порази и ќе се обидете деловните проблеми да ги претворите во позитивни нешта. Тоа ќе се одрази на вашите односи и ќе ви донесе немир и грижи, но на крајот ќе дојдете до позитивни промени. Со некоја личност интимно ќе се зближите.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Некој сака да ве онеспособи на патот до успехот, но вие ќе успеете да издржите до крајот. Ќе го достигнете тоа што сте го посакувале. Склони сте на авантури и подготвени сте да ги сносите последиците.

Јарец (22.12 – 20.01)

Доколку обавувате повеќе работи во исто време можно е да дојде до крупни грешки. Со саканото лице ќе планирате заедничко патување и би требало да се осигурате дека тоа ќе пројде онака како што сте замислиле. Можен е пад на имунитетот.

Водолија (21.01 – 19.02)

Подобрата организација во работите кои ги обавувате може да ви овозможи и помал замор. Сосема е можно да сретнете некое лице кое не сте го виделе одамна и да слушнете интересни нешта. Чувајте се во сообраќајот, бидете внимателни.

Риби (20.02 – 20.03)

Неочекуваната добивка ќе ве изненади и ќе ги реши вашите проблеми. Ќе потрошите доста време за да донесете добри финансиски одлуки и да ја одберете вистинската работа.