Неповолен ден за Шкорпијата, одлични шанси за Овенот: Дневен хороскоп (14.02.2020)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во љубовта можно е да се чувствувате малку осамено.

Бик (21.04 – 21.05)

Потрудете се денес да не се впуштате во конфликти со надредените, можно е лошо да завршите. Во љубовта денес нема да имате време за партнерот, па ќе му го завртите грбот.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денот не е поволен за било какви процеси или формалности. Доколку ви е потребна некаква документација, почекајте поповолен период. Ви се допаѓа некое лице кое кон вас се однесува ладно.

Рак (22.06 – 22.07)

Стравувате за својата финансиска стабилност. Можни се загуби. Поведете сметка за тоа. Во љубовта повлечени сте во себе, а тоа не одговара на вас, па партнерот ќе биде зачуден од однесувањето.

Лав (23.07 – 22.08)

Размислувате за некоја деловна соработка која уште одамна ви била предложена. Можно е да ја обновите. Сметате дека партнерот има претерано тежок карактер за некои работи и не можете да го промените.

Девица (23.08 – 22.09)

Имате впечаток дека бројни деловни обврски ве кочат. Нема да се чувствувате добро во деловното опкружување. Во љубовта тажни сте од некоја причина. Лесно ќе влегувате во депресивна состојба.

Вага (23.09 – 22.10)

Немојте денес да играте на среќа, бидејќи таа нема да функционира баш најдобро. Приземјте ги вашите ставови. Во љубовта ќе почувствувате одбивање од страна на партнерот или ќе слушнете нешто што нема да ви се допадне.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денот не е поволен ако се занимавате со недвижнини или продажба на земјиште. Поведете сметка за можни загуби. Доколку сте во брак ве очекува прилично тежок ден.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Избегнувајте важни деловни преговори денес. Денот ќе биде поволен само за рутински обврски. Во љубовта лесно ќе влегувате во кавга со партнерот.

Јарец (22.12 – 20.01)

Финансиите во моментов не ви се во најсјајна фаза. Потрудете се да не трошите премногу пари. Не сте сигурни во своите чувства и ќе се повлечете во себе, а тоа на партнерот многу ќе му пречи.

Водолија (21.01 – 19.02)

Нема да донесете позитивни деловни одлуки, па затоа денес најдобро е воопшто да не носите никакви одлуки. Во љубовта ќе делувате незаинтересирано за партнерот, иако тоа не е вистина.

Риби (20.02 – 20.03)

Загрижени сте за деловната иднина бидејќи не можете да видите јасна слика од моменталните случувања. Почекајте малку пред да повлечете потези. Во љубовта ќе чувствувате несигурност, нема да верувате во партнерот.