Невеста како од бајка: Се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“ – зетот е познат пејач (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Турската актерка Дениз Бајсал (28), позната по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена го кажа судбоносното „да“ на партнерот Бариш Јуртко (36).

Убавата актерка се омажи за својот свршеник, турски музичар од групата „Колпа“, по двегодишна врска. Актерката и музичар кажаа „да“ на модерното турско одморалиште во Чешме, на Егејот, со романтично зајдисонце.

Забавата се одржуваше во еден од локалните ресторани познат како турско елитно место за забави.

Дениз носеше прекрасна прекрасна венчаница која беше направена специјално за неа и ја дизајнираше познатата турска дизајнерка Зелија Казар.

Парот се запозна пред две години на снимање на музичкото видео за групата на младоженецот, во кое Бариш беше роб на сега неговата сопруга. Како што откри Дениз, тоа било љубов на прв поглед и фатална привлечност.

Таа исто така признала дека тој бил првиот човек што и го донесе во животот мирот и безбедноста што и биле потребни, бидејќи кога била мала нејзините родители се развеле, што тешко можела да се носи со тоа.

Убавата актерка оттогаш се плашеше од напуштање и е среќна што успеа да го најде своето мирно пристаниште. Доколку фотографиите не беа доволни за да ја доловат атмосферата погледнете го свадбеното видео ТУКА