Невестата на Серхио Рамос ги објави првите фотографии од свадбената веселба (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

ТВ водителката Пилар Рубио на Инстаграм ги објави фотографиите од венчавката со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

Свадбата се одржа минатата недела во Севиља, а гостите се забавуваа на имот во близина на градот . Таму освен фудбалските ѕвезди од целиот свет , беа присутни и јавни личности од Шпанија .

Гостите ги забавуваа рок групите АC/DC и Аеросмит , кои настапија за милион евра.

Најмногу привлече внимание букетот со црни цвеќиња што го носеше невестата.

На свадбата на 32 годишниот Серхио и на девет години постарата Пилар главни гости беа нивните три сина , 4 – годишниот Серхио, тригодишниот Марко и 11 месечниот Алехандро.

Невестата на забавата носеше фустан со потпис на лондонскиот дизајнер Зухер Мурад.