НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ЗА ЉУБОВ: 102-годишна жена се омажи со 100-годишен маж

ИЗВОРСкопје24
|

Џон и Филис Кук се венчаа на 100 и 102 годишна возраст, докажувајќи дека бракот и љубовта немаат ограничување на возраста.

Congratulations to the newlyweds! John and Phyllis met while living at Kingston. At the young ages of 103 and 100 years…

Gepostet von Kingston Residence of Sylvania am Freitag, 28. Juni 2019

Долговечноста во семејството на Филис е генетска со оглед на тоа дека и нејзината мајка живеела 106 години. Заљубените се запознале во 2018 година, но во последните неколку месеци развиле подлабока врска. Како посветена христијанка, Филис одлучила дека најдобро е да стапат во брак и да ја крунисаат љубовта на тој начин.