Николас Кејџ се ожени по петти пат – Овој пат сопругата е 31 година помлада

ИЗВОРСкопје24
|

Николас Кејџ е официјално оженет човек … уште еднаш.

Познатиот странски портал Е! потврди дека ѕвездата на Националното богатство се венча со Рико Шибата во Лас Вегас на 16 февруари. Тој рекол: „Вистина е и ние сме многу среќни“.

Николас (56) и Рико (26) го врзаа јазолот во хотелот Вин Син Сити на датумот избран за чест на роденденот на неговиот татко. Додека младоженецот носеше смокинг на Том Форд, неговата невеста носеше рачно изработено јапонско невестинско кимоно.

Претставник за актерот споделува со Е!: „Тие ги разменија традиционалните завети со поезија од Волт Витман и Хаику“.

Ова го означува петтиот брак на вездата, склучен близу две години откако тој го поништи четиридневниот брак со Ерика Коике во март 2019 година.

Пред разделбата со Ерика, Николас и Алис Ким беа во брак 10 години, но се разделија во 2016 година. Тие го делат заедно 15-годишниот син Кал-Ел Копола. Алис и Кал биле присутни за венчавките на Николас.