Нов финансиски успех за близнаците, планот на лавовите ќе се оствари – Дневен Хороскоп (03.01.2021)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Преокупирани сте со различните обврски, па никако не можете да се опуштите. Време е подобро да го организирате своето време. За слободните почнува идеален период за љубов.

Бик (21.04 – 21.05)

Намалете го трошењето на пари на беспотребни нешта. Во љубовта разочарани сте од постапките на саканото лице. Не претерувајте со вашите реакции, бидете посмирени.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Новиот деловно-финансиски успех делува како голем поттик за вас и вашата околина. Во љубовта потрудете се да ги остварите своите емотивни намери или да придобиете нечија наклонетост.

Рак (22.06 – 22.07)

Ова би можел да биде напорен ден ако себеси премногу се оптеретувате со невозможни работи за кои сте сигурни дека немаат перспектива. Ќе добиете повик од повеќе страни во врска со работа и тоа ќе ви ги промени плановите. Би требало да повикате некоја Риба на посериозен разговор.

Лав (23.07 – 22.08)

Сакате да бидете најдобри и секогаш да добивате пофалби. За тоа ќе мора малку повеќе да се потрудите. Планот кој сте го смислиле во врска со љубовта, ќе ви се оствари.

Девица (23.08 – 22.09)

Чувајте се од превртливи луѓе. Би било добро да не полимизирате премногу, туку вашата енергија да ја насочите кон некое лице кое ве иритира. Можна е авантура со некој Рак. Не претерувајте со слатките.

Вага (23.09 – 22.10)

Искористете го сплетот на позитивни околности и направете нешто што одамна сте планирале или сакале. Во љубовта сте малку незаинтересирани и ладни, што може лошо да се одрази на вашиот однос со партнерот. Поведете малку повеќе сметка за здравјето.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Премногу ве исцрпува лошата ситуација во домот или на работа. Вашите обиди да ја истерате правдата и на некој нешто да му докажете можат да ве доведе до непријатна ситуација. Имате тенденција максимално да го затегнете односот со партнерот. Можни се проблеми со бубрезите.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Променливи сте и енергични. Поседувате способност да управувате со други лица. Имате добар тим на соработници. Можна е љубовна средба со енергично но сензибилно лице. Имате здравствени проблеми, кои упорно ги игнорирате.

Јарец (22.12 – 20.01)

Вложете во надградбата на знаењето, елиминирајте ги предрасудите и сфатите дека никој не ви е виновен за ситуацијата во која се наоѓате. Затоа, наместо да ги обвинувате другите и да му се предавате на депресивното расположение, многу подобро е да бидете самокритични и подготвени за храбро противставување на ограничувачките фактори.

Водолија (21.01 – 19.02)

Новиот деловно-финансики успех делува како голем поттик за вас и вашата околина. Во љубовта потрудете се да ги остварите своите емотивни намери или да придобиете нечија наклонетост.

Риби (20.02 – 20.03)

Не треба да ги идеализирате нештата и да чекате можностите за постигнување успех да пристигнат на експресен начин, туку со храбар и активен пристап тргнете кон одблокирањето на статус кво ситуацијата. Ѕвездите укажуваат дека не е добро да зависите од туѓите ветувања и сугестии, зашто досегашното искуство ве научи излезот од кризата да го постигнете со сопствени сили.