Нова љубовна врска за Бикот, одличен ден е пред Лавот: Дневен хороскоп (16.03.2019)

ИЗВОРСкопје24
|

ОВЕН

Работа: Околностите може да ви донесат позитивни пресврти на работа, после долго време незадоволство.

Љубов: Наскоро на саканата личност ќе и покажете дека сте подготвени аз почеток на заеднички живот.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

БИК

Работа: Искористете ги важните информации кои ќе дојдат до вас. Важно е на работа да се позиционирате на вистинско место.

Љубов: Ве очекува средба со личност која ќе се покаже дека сака љубовна врска со вас.

Здравје: Одлично сте разположени и полни со енергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Дајте си себе шанса малку да одморите и да се опуштите. Немојте да се оптоварувате со обврски кои можат да чекаат.

Љубов: Наоѓате љубов крај саканата личност и среќни сте. Очекувајте добра ситуација во врска или брак.

Здравје: Внимавајте на срцето.

РАК

Работа: Конечно ќе можете да ставите точка на работите кои долго време ви претставуваат кочница.

Љубов: Отворено го покажувате своето мислење кон симпатијата. Очекувајте емоциите да ви бидат возвратени.

Здравје: Одлично.

ЛАВ

Работа:Ќе бидете задоволни во ситуацијата која ве очекува на работа. Се оди онака како што сакате. Добар ден е пред вас.

Љубов: Подготвени сте за нови случувања. Здодевно ви е да бидете сами, и сонувате за нова љубов.

Здравје: Проблеми со забите.

ДЕВИЦА

Работа: Нема причина да ги зголемувате проблемите. Посветете се на конкретни решенија.

Љубов: Наклонети сте кон конфликти со личноста која ви значи. Понекогаш сте претерано горди.

Здравје: Низок притисок.

ВАГА

Работа: Сега е пред вас поволен ден во кој не би требало да имате проблеми.

Љубов: Очекувајте дека саканата личност ќе ви покаже дека умее да биде романтична и да се грижи кога ќе се потруди.

Здравје: Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува поволна фаза на работното поле. Ќе успеете да решите голем дел од проблемите кои ве оптоварувале.

Љубов: Можно е да бидете изненадени од околностите во кои ќе се најдете во текот на овој период.

Здравје: Ќе ви годи медитација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е во работното опкружување да постојат некои проблеми за кои не сте биле свесни до денешниот ден.

Љубов: Лесно би можело да дојде до прекин на љубовниот однос во кој сте влегле пред извесно време.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ

Работа: Избегнувајте големи промени на љубовното поле во текот на денешниот ден за да не правите грешки.

Љубов: Во своето блиско опкружување ве очекува познанство со личност со која ќе посакате сериозна врска.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е поволна ситуацијата за финансиите, па немојте да очекувате дека ќе се случат промени и денеска. Променете го својот став кон работата.

Љубов: Пред вас е фаза во која може да се смирите со некоја личност од минатото.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

РИБИ

Работа: Избегнувајте претерано напрегнување на работа. Денешниот ден ви е тежок и конфузен.

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност паднаа тешки зборови, и двајцата се каете и не ви е лесно да продолжите понатаму.

Здравје: Посетете лекар.