Новак Ѓоковиќ знае да се забавува: „Преживеа“ камен ладна вода

ИЗВОРСкопје24
|

Под името „NoleChallenge“: Outdoor Ice Bath“, Новак Ѓоковиќ одлично ги забавуваше следбениците на социјалните мрежи и ги повика да го сторат истото.

– Константин и јас преживеавме замрзната планинска вода и тоа една минута и 45 секунди. Изгледа лудо, знам. Со разни техники (како што е дишење) можеме доволно да се смириме за да ги преживееме екстремните услови како што е ова и поефикасно да се бориме со секојдневниот стрес во нашите животи – напишал Ноле под видеото и уште вели:

-За оние кои се одлучат ве предизвикувам на отворено да најдат ладна вода и во неа да поминат најмалку една минута. Надвор мора да биде зима и водата да биде многу ладна, морате да бидете само во долна облека, мора да го потопите половина од вашет тело и да се задржите најмалку една минута.

Видеото погледнете го ОВДЕ.