Нови 3 натпреварувачи влегуваат во Задруга – Познати се имињата, на учесниците сигурно нема да им се допадне

ИЗВОРНов Лист
|

Многумина чекаат да се случи чудо во Белата куќа, а се чини дека тоа ќе се случи вечерва, бидејќи се подготвуваат нови изненадувања во Задруга 5, која деновиве ги „тресе“ односите меѓу Далила и Филип.

Големиот шеф објави дека текот на реалното шоу ќе биде целосно споменат вечерва.

Белата куќа оваа сабота ќе стане побогата за три нови членови, а она што е сигурно е дека членовите на задругата ќе бидат шокирани кога ќе видат нови цимери на врата.

Оној кој со нетрпение го чека Милјан Кулиќ е сигурно Лазар Чолиќ Зола, кој веќе рече дека ќе влезе во реалното шоу, а Станија Добројевиќ во неколку наврати откри дека нејзиното место ќе го заземе Маја Маринковиќ.

Познато е дека Станија е во Задруга само како гостин и дека нејзиниот месец на престој во реалното шоу наскоро ќе истече.

Покрај тоа, се шпекулира дека Тара Симов повторно ќе биде дел од реалното шоу. Сомнежите за нејзиниот влез ги подгреа поранешната учесничка во шоуто, Ивана Маринковиќ, која објави видео од нивната заедничка забава и напиша: „Ќе ви недостасува“.