Новите FREEBUDS 3 HUAWEI безжични слушалки испорачуваат нови интелигентни звуци користејќи KIRIN A1

ИЗВОРскопје24
|

Huawei ги претстави своите безжични слушалки HUAWEI FreeBuds 3 за време на IFA технолошката конференција во Берлин.

„Тие се дел од новата аудио стратегија на компанијата насочена кон премиум аудио пазарот. Апаратите ќе работат со свој чип Huawei Kirin A1.

Чип-сетот Kirin A1 користи софистициран пристап за да ги испорача одличните аудио карактеристики на FreeBuds 3. Слушалките се комбинација на извонредна технологија за дигитална обработка на аудио технологија за да обезбеди ефикасно решение за музика и репродукција на звук.

Покрај тоа, новиот интелигентен звук, заснован на чипот Kirin A1, може да се пофали со многу карактеристики како што се стабилна поврзаност, ултра ниска латентност и импресивна технологија за контрола на бучава.“, пишува во соопштението.