Од 15 јули лет од Албанија до Цирих и Истанбул ќе чини 12 евра

ИЗВОРСкопје24
|

Од следниот месец од аеродромот во Кукуш ќе има летови со „Ер Албанија“ до две атрактивни дестинации по ниски цени, најави албанскиот премиер Еди Рама на својот фејсбук-профил.

Станува збор за летови до Цирих и Истанбул, чија цена ќе биде 1 евро плус аеродромски такси. Притоа, билетот до Цирих и до Истанбул ќе чини 12 евра, додека летот од Цирихкон Албанија ќе чини 28,66 евра, а од Истанбул 23 евра.

Тоа значи дека Албанците, но и жителите на земјите од регионот ќе можат по поволни цени да патуваат до овие две атрактивни дестинации.

Многу Македонци и досега ги користеа поевтините цени на летовите од Албанија, па за нив оваа вест е одлична.