Од петок утрински температури под нулата

|

Утре и в четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините.

Како што најавуваат од УХМР, од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нула.