Од срамежливо момче до презгоден фраер: Погледнете ја трансформацијата на некогашниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

ИЗВОРСкопје24
|

Душан Свилар во 2007 година ја однесе победата во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Иако тогаш беше срамежлив тинејџер, сега порасна во згоден фараер.

По победата Душан издаде два албума за „Гранд“, а потоа ја напушти оваа продукција и се посвети на друг вид на музика.

Имено, Свилар моментално настапува на меѓународни музички натпревари, на разни поп концерти, игра во мјузикли и позајмува глас во анимирани филмови.

Од март претходната година, Душан ја игра главната улога во мјузикалот „Фантом из опере“. Оваа година Свилар имаше уште една значајна улога.

Имено, тој позајми глас во анимираниот филм „Хотел Трансилванија 3“.

Душан често настапува и со разни орекстри од регионот.

Освен тоа што пејачката кариера ја продолжи во друг правец, Свилар денес изгледа потполно поразлично.