Официјално – Цеца Ражатовиќ се обрати до јавноста: Ги испочитувавме сите обичаи, а Анастасија плачеше

ИЗВОРСкопје24
|

Анастасија и Цеца Ражатовиќ после венчавањето во црква се обратија до јавноста.

-Им посакав мир, среќа, благосостојба и сѐ она што доаѓа си успешен и среќен брак. Трема нема, едвај чекавме да дојде овој ден, секој ден го исчекувавме, оресреќни сме што ова се случи.

Ги испочитувавме сите обичаи, тоа беше желба на Вељко, а ние ги спроведовме на дело. Вељко сакаше да се ожени со Богдана, заљубени се и среќни – рекла Анастасија.

-Имавме разни обичаи, кумот го облекуваше, бричеше и му стави парфем. Кумот е од Кипар, па ги помешавме обичаите. Анастасија плачеше, ја разнежни целата ситуација, а јас бев среќна и весела. Ме носеше таа емоција. Прекрасно е кога луѓето се радуваат на нашата среќа – рекла Цеца.