Огромни честитки и само најубави желби за младите: Денес се жени Борко Ристовски

ИЗВОРСкопје24
|

Голманот Борко Ристовски и неговата сакана Николина денес прават свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак денес ја слават љубовта заедно со најблиските, а главен гостин на прославата е нивниот син кој го добија пред неколку месеци, пишува Убавина и здравје.

Во продолжение неколку фотографии од љубовната приказна на нашиот најпознат голман и неговата сакана: