Омилениот лик од Преспав: Го знаеме како Талат од Џепчиште- актерот непрепознатлив во реалноста (ГАЛЕРИЈА)

|

Хумористичната серија Преспав од година во година ни станува се поомилена и поинтересна, со тоа што секој нов лик кој доаѓа во серијата носи нешто ново и поинакво во неа. Сите го знаат како Талат од Џепчиште, но не и тетовскиот актер кој го глуми а е сосема непрепознатлив во реалноста.

https://www.instagram.com/p/BW-T2TVgbRG/?utm_source=ig_embed

Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели и објавува фотки. Дритон и навистина потекнува од Тетово, неговиот татко работи со слаткарница, а пак тој освен актерството ги сака сите гранки од уметноста.

View this post on Instagram

#proffesional #moustache

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

View this post on Instagram

@movember

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on