ОМИЛЕНИТЕ ЛЕТУВАЛИШТА ПОД ВОДА: Силни поплави во Халкидики, Кавала и Тасос

ИЗВОРСкопје24
|

Силно невреме вчера ја погоди северна Грција, а најлошо минале на Тасос, Халкидики и Кавала, јавуваат грчките медиуми.

Во некои места веќе е прогласена вонредна состојба,реките се излеале и на многу места го блокирале сообраќајот.

Иако локалните власти тврдат дека сè е под контрола, ова не би се рекло врз основа на снимките што кружат на Интернет.

Άνοιξαν οι ουρανοί στην Παναγία Θάσου…….

Gepostet von Τάσος Μανωλόπουλος am Freitag, 22. November 2019

Gepostet von Panos Place am Freitag, 22. November 2019

ΠΡΟΣΟΧΗ ! ! ! στη γέφυρα της Ποταμιάς.

Gepostet von Μαρία Μερέση am Freitag, 22. November 2019

Најкритично било во местото Олимпијада на Халкидики и Панагија на Тасос, каде поројот носел и автомобили.