Омиленото грчко летувалиште за Македонците покриено со снег: Неверојатни сцени од познатите плажи под снежна покривка

ИЗВОРСкопје24
|

Студениот бран со снег не го заобиколил ни познатото грчко летувалиште.

Омиленото место за одмор на голем број на Балканци, славната Паралија, денес е прекриено со снежна покривка.

Фотографиите од оваа необична глетка биле објавени на Фејсбук страната “Sveta Srpska Zemlja Paralija”.

Gepostet von Nenad Nele Vidakovic am Donnerstag, 3. Januar 2019

На нив се гледаат плажите, улиците и зградите во Паралија целосно прекриени со снег.

Местото кое во текот на сезоната е полно со туристи, сега е сосема пусто и повеќе личи на ски-центар отколку на летувалиште.

Ski centar Paralia

Gepostet von Sveta Srpska Zemlja Paralija am Donnerstag, 3. Januar 2019