Ова е мајката на Ники и Парис Хилтон: Актерката заведува и во 61-та година!

ИЗВОРСкопје24
|

Ники Хилтон е видена за викендот на прошетка со сопругот Џејмс Ритшилд, како и родителите Кети и Ричард Хилтон, пренесуваат странските медиуми.

Најголемо внимание за време на таа прошетка привлекла мајата на богатите наследнички, која во 61-та година плени со убавина.

Инаку, Ники и Џејмс се заедно од 2011-та година, а во бракот ја добиле ќерката Лина Грејс и синот Теди Марелин. Меѓутоа, тоа не е нејзиниот единствен брак – таа се венчала за пријател од детството, Тод, во 2004-та година во Лас Вегас.

Сепак, бракот е поништен само три месеци подоцна, бидејќи рекле дека речиси никогаш не се гледаат, бидејќи често патуваат поради работа и истакнале дека венчавката била од хир.