Ова ќе биде лето од соништата за три знаци од хороскопот

ИЗВОРСкопје24
|

ЛАВ


Пред Лавовите, стои лето е полно со страст. Ова ќе биде посебно нагласено од 22 јули, а само следуваат убави и забавни настани. Астролозите предвидуваат дека Лавовите годинава ќе го слават роденденот со недели, а можеби овие денови ќе го пронајдат својот животен партнер.

ВОДОЛИЈА


Водолиите ќе бидат полни со енергија и особено ќе уживаат доколку се решат да одат на море. Ќе уживаат во сонцето, летните активности и дружењата преку кои ќе стекнува прекрасни пријатели. За оние кои се во врска, ова лето ќе го одбележат среќни и безгрижни моменти, а осамената Водолија ќе биде склона кон флерт и романтични врски.

ЈАРЕЦ


Јарците се соочуваат не само со интересно и среќно лето, туку и со есен. Оваа година сè ќе им оди добро и ќе им бидат исполнети сите желби, без многу труд. Едноставно, ѕвездите се на страната на Јарецот.