Пејачката Мартина со кнедла во грло проговори сопругот:Болката и по три години не поминува

|

Мартина е пејачка која остави трага на домашната музичка сцена, иако ја нема на естрадата и во јавниот живот 13 години, таа беше топ тема низ чаршијата, но низ медумите поради својот љубовен живот.

Во ексклузивна исповест која ретко кој домашен артист ја дава, Мартина искрена до срж, со кнедла во грлото се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Прв пат проговоре за болката која ја доживеа пред три години и која никако да помине. Имено таа кобна ноќ во последните денови на септември кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од лицата кои го загубија животот во возилото Сеат алтеа, кое беше изре*етано со истрели од автоматско оружје, од до ден-денес за јавноста непознати сторители од друго возило во движење. Јавноста тогаш, а и се’ уште шпекулира, но Мартина реши да стави крај на сите лаги.

Нејзината исповед погледнете ја во продолжение: