Пензионери во автомобил без возач, реакциите се урнебесни (ВИДЕО)

|

На социјалните мрежи кружи видео од постари Американци кои за прв пат се најдоа во автономно возило, а нивната реакција стана вирален хит.

Кенет Џери објави видео на својот профил на „TikTok“, „@patriotickenny“, кое собра 33,5 милиони прегледи и 3,4 милиони лајкови.

Имено, Кенет мислел дека чека „Uber“, но останал шокиран кога со пријател влегол во автономно возило и открил дека нема возач, а неговата реакција стана хит на социјалните мрежи.

@patriotickenny

Riding in a self-driving car was an experience of a lifetime! Part 2 coming because it was too long! @officialwaymo #waymo #arizona #seniorcheck #selfdrivingcar #autonomouscar #blizzard #navyvet

♬ original sound – patriotickenny

@patriotickenny

Replying to @sandybailey41 literally the RIDE of a lifetime in a self-driving car part 2. #waymo #selfdrivingcar #kennycrew #arizona #kennysbrightredscooter #navyvet #kennysscooterbook #patriotickenny

♬ original sound – patriotickenny