„Плукаа, па лижат! Разменети тешки навреди, па ги закопале секирите? Бура на мрежите поради Ана Николиќ и Карлеуша

ИЗВОРСкопје24
|

Медиумите и сите социјални мрежи во последно време шушкаат за презимето што Ана Николиќ го размени со Јелена Карлеуша со која некогаш беше во добри односи, а сега за нивниот нов потег!

Карлеуша ја нападна, и го коментираше однесувањето на пејачката, но и изјави дека е на „патот без враќање“, како и дека „можеби нема да доживее да го види нејзиниот концерт“, но и дека „некој треба да помогне неа“. Николиќ не ја обврзалa, па таа набрзо одговорила и и рекла „да се врати на преписката со соиграчите на бившиот сопруг“. Прозивката не застана тука, а сега пејачите ги изненадија сите кога повторно се следеа на Инстаграм.

Овој потег ги изненади сите, особено твитерџиите кои не престануваат да го коментираат нивниот потег. Никому не му е јасно што се случило, како и дали пејачите ги закопале секирите, а никој од нив се уште не проговорил за тоа.

„Плукаа, па лижеа“, „Можно ли е ова?“, „Си играат со нас“, „Доста е три дена“, „Продолжување на драмата“, се само дел од реакциите.