По веста дека Ана Севиќ е бремена, се огласи нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ

ИЗВОРСкопје24
|

По веста дека пејачката Ана Севиќ наводно е бремена, нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ се огласи и мораше да и порача дека се радува за нејзината бременост.

„Им посакувам се најдобро, и неа и бебето!“ Да биде здрава и сè да биде како што треба! “, рече Лазиќ.

На прашањето дали веќе се слушнал со неговата поранешна сопруга, пејачот одговорил дека не стигнал затоа што штотуку дознал за добрата вест.

„Сè уште не сум слушнал од неа и само што дознав, но ќе разговараме, па ќе и честитам“, откри Дарко.

Ана наводно е во третиот месец од бременоста, а пејачката и бизнисменот ги споделиле среќните вести само со најблиските членови на семејството.