Победникот на Евровизија се ожени на преубавиот хрватски остров Вис (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

Шедскиот пејач и телевизиски презентер Манс Зелмерлоу се ожени на островот Вис со својата девојка Сиара Џенсон!

Се сеќаваме на славниот пејач како победник на 60-от Евросонг, а тој веќе неколку дена престојува во Хрватска.

Тие биле видени во Хвар, а вчера пристигнале на Вис во друштво на пријатели и семејство.

Двојката ја избра Хрватска за овој среќен ден, а пристигнувањето на гостите и младенците се забележани и од фоторепортерите. Церемонијата се одржа на тврдината Св. Јураја и нивните пријатели објавија емотивни свадбени моменти на социјалните медиуми.

Имено, ниту пејачот, ниту неговата сопруга не можеа да пролеат солзи радосници.

Фотографии од свадбената церемонија беа објавени на Инстаграм од една од гостинките на венчавката. Невестата носеше едноставна бела венчаница и имаше ноншалантна фризура со лесни брановидни кадрици додека младоженецот избра класичен темен костим и бела кошула.

Манс победни на Евровизија со песната „Херои“ со 365 гласови од гледачите и жирито.

Тој е познат на јавноста од 2005 година, кога учествуваше во втората сезона на шведската верзија на „Идол“. Само една година подоцна, тој исто така победи во танцовата емисија „Ајде да танцуваме“.

Учествувал на бројни фестивали и успешно се справува во водителството.