Почона двојничката на Ким Кардашијан: Силиконската кралица ја издаде срцето после пластичната опреација

|

Кристина Аштен Гуркани, 34-годишната американска манекенка, починала минатиот четврток во болница додека закрепнувала од уште една серија операции.

Ѕвездата на „OnlyFans“ и девојката во споредба со Ким Кардашијан починала од срцев удар само неколку часа откако беше подложена на пластична операција.

Нејзиното неутешно семејство отвори страница GoFundMe за да собере средства за нејзиниот погреб.

На страницата тие објавија изјава во која зборуваат за шокот и тешкотиите на семејството, како и краток опис на моментите кои довеле до смртта на Кристина.

– Со длабока тага и крајно тешко и скршено срце ве известуваме за несреќната и неочекувана смрт на нашата прекрасна, сакана ќерка и сестра Кристина Ашен Гуркани – напиша семејството.

Го опишаа и шокантниот момент кога семејството го примило повикот во 4.30 часот наутро, кога им било кажано дека Кристина умира.

Подоцна портпаролот на семејството го потврдил кошмарот дека таа колабирала откако доживеала срцев удар како последица на естетските интервенции.