Погледнете го ова бајковито издание на нашата прва дама

ИЗВОРСкопје24
|

Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на Стево Пендаровски, претседателот на Македонија, се појави во преубаво модно издание на Меѓународната конференција за популација и развој. Таа за оваа пригода носеше елегантен фустан со долги ракави во впечатлива розова боја, а целото издание го подигна со тренди марама која ја носеше околу вратот.

Оваа боја е една од омилените на нашата прва дама и ова не е прв пат како ја носи, а овој пат веселата боја ја „смири“ со едноставен избор на модни додатоци.

Елизабета важи за една од најелегантните први дами на Македонија и со својот стил го привлекува вниманието каде и да се појави. Така беше и на овој настан кога преубавиот фустан го носеше во комбинација со децентна шминка, голема, црна чанта и елегантни, црни високи потпетици.

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Бети?