Полицијата трага по неа: Исчезна 18 годишна девојка

ИЗВОРСкопје24
|

На 12.10.2021 во 13:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(18), која и претходно во повеќе наврати се оддалечувала од установата и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.