Полина Тасева го промовираше видео записот за макфестовската песна „Се се врти во круг“

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Полина Тасева зеде учество на 35. издание на „Макфест“
каде освен што ја изведе композицијата „Се се врти во круг“, и ја зеде
наградата за најдобар дебитант на вечерта.

Во текот на манифестацијата песната „Се се врти во круг“ си доживеа
премиера на видео записот зад кој се потпишува режисерот Владимир
Гавриловски.

Музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов,а за текстот се погрижи
Робин Зимбаков.