Поплава на „Илинденска“, водата се шири со огромна брзина

ИЗВОРСкопје24
|

На булевар „Илинденска“ во близина на трговскиот центар Скопје Сити Мол во моментов има поплава.

Водата се шири со огромна брзина, а причината најверојатно е пукната цевка.


Се огласија и од Град Скопје на Фејсбук.

-Ве известуваме дека на булевар „Илинден“ во близина на ПроКредит Банка и Сити Мол, има голем дефект, пукната е водоводна цевка F400. Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ веќе се на терен и започнаа со санирање на дефектот, велат од Градот.