(ВИДЕО)Пораката на Јелена Ѓоковиќ е јасна како ден! Нејзините зборови предизвикаа хаос: „Зошто се омажи за жена што не ја сакаш, ќути!“

ИЗВОРСкопје24
|

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, одамна не навикна на тоа дека јавно и безрезервно ги кажува своите ставови за различни теми: од екологија, до родителство, до брак.

Иако може да се пофали дека покрај себе има џентлмен, не пропуштила прилика да каже што мисли за мажите кои ги озборуваат своите сопруги.

На социјалните мрежи таа сподели видео со смајли во знак на одобрување.

Станува збор за хумористично видео во кое еден млад човек истакнува дека најлоши типови се оние кои зборуваат лошо за своите избрани жени, со јасна порака: „Ти ја избра“. Замолчи. Одиш и велиш дека си глупав што избрала жена што не ја сакаш“.

Имајќи предвид дека секоја нејзина објава привлекува големо внимание кај јавноста, момчето од видеото доби публицитет каков што не може ни да замисли. Се надеваме дека неговите зборови допреа до свеста на оние на кои им беа упатени.

Видеото можете да го погледнете со клик ТУКА.