Поранешната министерка за финансии реши да одмори на Миконос: Ангеловска повторно во центарот на вниманието на социјалните мрежи (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Нина Ангеловска, поранешната министерка за финансии, реши да отпатува на одмор островот Миконос и да нарави мала пауза од обврските и да си ги наполни батериите.

Ангеловска е активна на социјалните мрежи каде постојано објавува фоторграфии од активностите во кои таа учествува, како и дестинациите на кои таа ужива.

Претходно Ангеловска отпатува на Малта, па веднаш потоа замина на островот Миконос.

Инаку, Нина Ангеловска покрај тоа што беше министерка за финансии, е и претприемач и претседател на Македонското здружение за е-трговија.

Таа беше ко-основач и беше на чело на првата платформа за зделки и водечка компанија за е-трговија во Македонија, Grouper.mk, лансирана во 2011 година која го трансформираше пазарот за е-трговија. Во 2019 била прогласена за една од седумте глобални жени застапнички на е-Трговија на UNCTAD.