Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ фатен во јавност со новата девојка

ИЗВОРСкопје24
|

По разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, пејачката беше снимена со нејзиниот партнер со кого и раскина, а сега е фатен и Мустафа со новата девојка.

Имено, Мустафа е фатен како шета низ градот со една русокоса девојка.

Меѓутоа, пејачката не е потресна поради тоа, како што вели таа е фокусирана на нејзините синови.

„Мустафа и јас сме пријатели, повеќе не ми е сопруг, па така не ме погодува со кого ќе биде фотографиран“ изјави Јаховиќ за турските медиуми.

Еве како изгледа новата девојка на Мустафа.