Пожар во Ново Лисиче (ВИДЕО)

|

Доцна попладнево избувна пожар во скопската населба Ново Лисиче, на улицата „Божин Николов“, пренесува „Слободен печат“.

Имено, станува збор за запалено стрниште, а пламенот се наближува до куќите во населбата, загрижени се жителите.