Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга

ИЗВОРСкопје24
|

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи. Неофицијално огнот зафатил и едрилици кои ги чувале во непосредна близина на ресторанот.

На местото на настанот интервенира струшката противпожарна единица.