Позитивен ден за Овенот, големо изненадување за Шкорпијата денеска: Дневен хороскоп (16.04.2019)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Во вас ќе постои енергија која ќе ве води во сите дневни случувања. Искористете ја денешна моќ да завршите некои работи однапред. Ве очекува некоја новост која многу позитивно ќе влијае на вас. Ќе сакате се да земете во ваши раце, но не правете го тоа, оставете нешто и другите да сработат.

Бик (21.04 – 21.05)

Еден ваш колега ќе има предлог како да заработите надвор од работното време. Тоа многу ќе ви значи бидејќи ќе бидете во можност да го надополните тајниот фонд. Внимавајте, еден член од фамилијата може да открие дека нешто криете. Осигурајте се на најдобар можен начин за да немате непријатности.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Бидете внимателни и настојувајте да избегнувате било какви штети. Повеќе ќе се движите отколку што ќе ги решавате проблемите, но сепак од тоа ќе извлечете некаква корист. Ќе мора контактите со луѓето да ги подобрите, а со тоа и ситуацијата на работното место.

Рак (22.06 – 22.07)

И покрај тоа што со сигурност знаете што сакате и како ќе постапите, сепак некој Овен ви ги мати плановите и ви создава сомнежи. Можеби треба да го послушате, тој е секогаш претпазлив. Вашето однесување ќе ја оддалечи околината од вас. Ќе бидете сурови во постапките и некого ќе повредите.

Лав (23.07 – 22.08)

Сакате да играте на сигурно, а понудена ви е работа во која би требало малку да ризикувате. Со жените имате многу динамичен однос, без оглед на вашиот пол. Семејството ќе ви додели одлични совети, променете го мислењето и послушајте ги.

Девица (23.08 – 22.09)

Доколку сте во можност одвоете ги своите мисли од работните обврски и посветете му се на партнерот. Покрај тоа што од вас ќе го извлече најдоброто што во моментот можете да го дадете, ќе добиете нежност и љубов, а тоа ви е потребно повеќе отколку што мислите

Вага (23.09 – 22.10)

Ситуациите од кои тешко некој може да се извлече без последици, вас ве прават уште посилни и поиздржливи. Ситуацијата полека почнува да се менува и почнуваат да се појавуваат знаци кои ветуваат дека ви претстои стабилизација.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вашиот социјален живот полека опаѓа. Потрудете се да бидете што покомуникативни и пољубезни за да запознаете нови, интересни луѓе. Можно е овој ден да дознаете нешто што воопшто не го очекувавте, затоа подгответе се. На љубовно поле нештата се солидни.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вашата тврдоглавост нема да ве направи подобра личност, ниту да ви донесе плус поени кај другите. Потрудете се да го прифатите секој совет, како и секоја критика. Изненадете го партнерот со подготвување на вкусна вечера, тој ќе ви биде благодарен за тоа.

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребно е да вложувате повеќе труд и одговорност на професионално поле, во спротивно може некој друг да го заземе вашето место. Направете некој баланс помеѓу пријателите и партнерот, бидејќи толку многу поминато време со партнерот брзо прераснува во монотонија.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ова би можел да биде напорен ден ако себеси премногу се оптеретувате со невозможни работи за кои сте сигурни дека немаат перспектива. Ќе добиете повик од повеќе страни во врска со работа и тоа ќе ви ги промени плановите. Би требало да повикате некоја Риба на посериозен разговор.

Риби (20.02 – 20.03)

Денеска ќе се чувствувате малку растревожено поради некое несогласување со партнерот. Потрудете се да гледате на позитивната страна и извлечете го најдоброто од ситуацијата. Престанете да размислувате дека некој сака да ве измами.