Познатата бугарска пејачка повеќе никој ни на малото прсте не ја става: На ѕвездата сите и го свртеа грбот

ИЗВОРСкопје24
|

Бугарската фолк пејачка Преслава по се изгледа остана без пријатели на естрадата. Сите нејзини колеги и колешки полека како да и го „вртат грбот“. Единственото нешто на кое сега пејачката може да се потпре е семејството, поточно сестра и Ивелина, пишува „Бугарија денес“.

Еден од последните „тивки скандали“ е оној кој таа го имаше со колешката Емануела, а се случи во релното шоу „Големиот брат“, кога Емануела влезе во конфликт со шминкерот на ѕвездите Цицо Андреев, по што паднаа тешки зборови и солзи… Преслава влета во шоуто и застана во одбрана на шминкерот велејќи дека тој нмал намера да ја омаловажи Емануела, а овие нејзини зборови ја разгневија колешката, по што таа стави крај на нивното дружење.

Обожавателите помнат дека Преслава беше многу блиска и со Азис, но одненадеж, преку ноќ го прекинаа пријателството.

Слично нешто се случи и помеѓу неа и Галена, па и со Рени, кога Преслава гостувајќи во „Ѕвездите на Гранд“ изјави дека таа е првата бугарска фолк пејачка која гостува тука, заборавајќи дека Рени оддамна пееше во нивните ТВ шоуа, па дури и живееше во Србија.

„Сега и остана само да се потпре на семејството“ – коментираат добро упатените извори.

Вистина.мк