Познатиот светски пар го продава својот дворец од бајките: Погледнете го раскошот од 10.000 квадратни метри

ИЗВОРСкопје24
|

Еден од најдобрите квотербекови на сите времиња, Том Брејди, и неговата сопруга, супермоделот Жизел Бундшен, ја продаваат својата куќа којa е сместенa во предградието на Бостон.

Всушност, ова не е куќа туку дворец од бајките кој славниот пар го продава по цена од 39,5 милиони долари, пренесува “Realtor”.

Вилата има пет спални соби и исто толку купатила, вински подрум, теретана, студио за јога и уште многу други содржини, а истата се простира на речиси 10.000 квадратни метри.

42-годишниот Брејди и 39-годишната Жизел стапија во брак во февруари 2009 година по 2-годишна врска. Тие се родители на 9-годишниот Бенџамин и 6-годишната Вивијан.

Погледнете ги фотографиите од домот на славниот пар: