Прав женски хороскоп: Каков маж не е за тебе и кој ќе те сака засекогаш

ИЗВОРСкопје24
|

Во овој хороскоп детално објаснуваме кои мажи да ги избегнувате и со кои е пожелно да влегувате во врска.

ОВЕН

Вие во љубовта: За вас, љубовта е страст и возбуда. Сакате да флертувате и скоро секогаш да го освојувате младиот човек што го сакате затоа што е невозможно да му одолее на вашиот шарм и духовитост. Тој е целосно маѓепсан од вашата желба да го имате и сè што сте подготвени да направите за да му ја докажете својата љубов.

Проблем со романтиката: Премногу се потпирате на вашите инстинкти и ја буткате главата низ ѕидот, наместо да правите пауза и да размислувате за сè. Обично жалите за својата импулсивност, но не паѓате во депресија ако работите не одат како што сте замислувале.

Вашата сродна душа: Младите ловци како Стрелец и Лав се најдобриот плен.
Не за вас: Сентиментален рак ги разбранува вашите емоции, но бара премногу.

БИК

Вие во љубовта: Силниот Бик е еден од најромантичните знаци на Зодијакот. Сонувате за совршен принц кој ќе ве држи за рака и ќе ве тушира со мали подароци. За возврат, ќе биде задоволство да го разгалите. Не играте љубовни игри, ниту ги сакате младите момци кои ги играат. Трпеливоста и одлучноста ви дозволуваат да чекате совршен млад човек пред да изгубите време на безнадежна врска.

Проблем за романса: Понекогаш сте премногу претпазливи кога треба да го дадете срцето. Мора да се ослободите од стравовите и да и дадете шанса на љубовта да започне нешто.

Ваша сродна душа: Младите риби се привлечни за вашата емотивна страна, но силните шкорпии прават срцето да ви чука побрзо.
Не е за вас: Нема смисла да зборувате залудно и тоа е сè што Близнаците можат да ви понудат кога станува збор за љубовта.

БЛИЗНАЦИ

Вие во љубовта: Вие сте мајстор во флертувањето и каде и да се појавите оставате зад себе еден куп скршени машки срца. Не сакате да повредите никого, но младите мажи едноставно се заљубуваат во начинот на кој се смеете или си играте со косата. Уживате да ги играте овие игри сè додека не најдете млад човек покрај кого ќе сакате да се сместите.

Проблем со романтиката: Потребен ви е простор – а од момчето што ви се држи како пијавица нема излез. Не сакатељубоморни млади мажи, или оние кои се обидуваат да ве воздржат.
Вашата сродна душа: Ве привлекува независна Водолија, но идеален млад човек за вас е Стрелецот затоа што тој ќе го сака вашиот авантуристички дух, а господар е во флерт, исто како вас!
Не е за вас: Вие го раскинувате изгледот на Јарец, но тој не може да се бори против вашата независност.

РАК

Вие во љубовта: Иако вашиот знак има клешти, вие сте чувствителна љубовна птица. Потребен ви е млад човек кој сака да се гушка како вас, но во исто време да ги почитува вашите старомодни стандарди. За вас е важно вашите родители да го сакаат вашето момче затоа што семејството е најважно за вас. Вашата идеална средба со еден млад човек е кога ќе останете дома и да уживате заедно да гледате филмови.

Проблем со романтиката: Емоциите се сè за вас и ниту еден млад човек не треба да го игнорира фактот дека е лесно да ве повреди. Кога тоа ќе се случи – влегувате во вашата школка и страдате во тишина – со голема количина чоколадо.
Ваша сродна душа: Нежната страна на Девицата излегува на површина во ваше присуство.
Не за вас: Млада Водолија ќе види низ вашата душа, но тој нема да биде нежен како што ви треба.

ЛАВ

Вие во љубовта: Кралската лавица сака да биде главната во љубовта. Младите мажи малку се плашат од вашата самодоверба и независност сè додека не ве сретнат. Вистина е дека моќна кралица на џунглата може да стане исплашено маче кога еден млад човек ќе и го скрши срцето. Длабоко во себе, вие сте мачка која сака да има само еден млад човек кога ќе ве нарече своја. Вие сте длабоко лојални и тоа го барате од вашето момче.

Проблем во романтиката: Понекогаш таа ваша голема гордост ви пречи на вистинската љeубов затоа што тешко ви е да признаете дека не сте биле во право.
Вашата сродна душа: Близнаците и Стрелецот ви нудат возбуда, но покрај Ракот се чувствувате безбедно и сакани.
Не за вас: Држете се настрана од критичната Девица која се плаши од вашата отворена самодоверба.

ДЕВИЦА

Вие во љубовта: Срамежливата Девица не е од оние кои сакаат и потоа зборуваат за тоа. Љубовта е приватна работа помеѓу вас и вашиот дневник. Вашиот љубовен стил е повеќе како да го оставите да се запраша, отколку да го направите првиот чекор или бесрамно да се фрлите кон еден млад човек. Вие не сакате да бидете мистериозни. Во суштина, вие сте целосно отворени и искрени, веднаш штом одлучите да дозволите некој млад човек да ви пријде. Сепак, пред тоа да се случи, тој ќе мора да ве импресионира со својот ум.

Проблем со романтиката: Имате тенденција да ги отпишувате младите мажи брзо, дури и по само еден разговор. Вие сепак ќе бидете пријатели со нив, но ако тој не е супер интелигентен и не размислува толку брзо како вас, тој оди во заборав.
Вашата сродна душа: Вие ја почитувате чувствителноста на Јарецот.
Не за вас: Вие сте одбиени од луѓе кои се мајстори за драма. Можеме ли да кажеме – Лавови?

ВАГА

Вие во љубовта: Вашите волшебни сили ви дозволуваат да привлечете точен тип на младо момче што го сакате, а потоа фрлајте магии што го прават безнадежно да се зауби во вас. Ова не значи дека не сте пребирливи. Вашето момче треба да изгледа добро и да се облекува исто како и вие.

Проблем со романтиката: Понекогаш сте повеќе заљубени во чувството да сте заљубени отколку во вашиот партнер. Ова се случува затоа што сте идеалист и го гледате само она што сакате да го видите кај вашето момче.
Вашата сродна душа: Не можете да го игнорирате начинот на кој Овенот влегува во собата, но тој не е соодветен за вас. Ракот ќе ве обожава како никој друг.
Не за вас: Водолијата мисли слично на вас, но не се наоѓа во вашата романтична страна.

ШКОРПИЈА

Вие во љубовта: Шкорпијата не се плаши да се бори за љубов. Веднаш штом ќе засрамите момче, инстинктивно знаете што да направите и кажете за тој да ве посака. Всушност, вие сте толку добри во играта на заведување што тој мисли дека ве брка. Вие секогаш ги држите жиците во ваши раце. Ги одржувате заклучените емоции додека не бидете сигурни дека можете да му верувате. И тогаш, тој нема да знае поинтензивна љубов од твојата.

Проблем за романса: Вашата љубомора се гледа со километри. Ако успеете да го задржите тоа големо зелено чудовиште под клуч, тој никогаш нема да ве напушти.
Вашата сродна душа: Вие премногу си одговарате со Рибите и Ракот.
Не за вас: Потребно ви е многу повеќе време и внимание отколку што Стрелецот е подготвен да ви даде.

СТРЕЛЕЦ

Вие во љубовта: Кога станува збор за љубовта, вие сте опуштени. Младите ве привлекуваат затоа што не ги заморувате и не драматизирате непотребно. Сакате момци кои сакаат добро да се забавуваат, се авантуристи и спонтани. Тие исто така треба да бидат искрени и да го почитуваат фактот дека ги гледате работите како што се. Длабоко во срцето, копнеете по патувања, па затоа често ве привлекуваат млади мажи со егзотичен изглед или оние кои доаѓаат од далечни места.

Проблем за романтиката: Вашето срце скока од еден млад човек на друг без никакви проблеми, па затоа често ве следи репутација на срцекршач. Во суштина, може да ви се верува, но младите мажи често се несигурни околу вас, бидејќи сте многу отворени.
Вашата сродна душа: Најдобро е да се држите до слободен дух млад човек како Водолија или Близнаци.
Не за вас: Младиот рак е премногу чувствителен за вас.

ЈАРЕЦ

Вие во љубовта: За вас, љубовта е сериозна работа. Не постои начин да го ставите срцето во опасност освен ако не сте сигурни дека вашите чувства биле возвратени. Сакате да ја испитате околината, а потоа полека да влезете во врската. Во вашите романси, пријателите играат голема улога затоа што тие често ви даваат важни информации!

Проблем за романтиката: Штом воспоставите врска со млад човек, вие сте заљубени во долги врски. За вас, раскинувањето е скоро невозможно заради вашата лојалност и одлучност врската да успее.
Вашата сродна душа: Бикот и Девицата ве разбираат подобро од сите.
Не за вас: Вашата претпазлива природа отфрла жестоки момци како Лав и Овен.

ВОДОЛИЈА

Вие во љубовта: Вие сте независни. Најголемата грешка што еден млад човек може да ја направи е да ја загрози својата слобода. Вие не сакате љубовта да владее цел живот. Сакате да го гледате во петок навечер, но затоа излегувате со пријателите во сабота. Ако тоа не му одговара, вие го отпишувате. Тој исто така треба да има самодоверба за да разбере дека твоето срце е доволно големо за да сака сè.

Проблем со романтиката: Бидете внимателни да не одбивате премногу често, бидејќи секој млад човек ја прифаќа само реченицата „Ќе разговараме подоцна“ одреден број пати.
Вашата сродна душа: Еден млад човек роден во знакот на Девица е добар за вас, бидејќи тој исто така сака да има слобода.
Не за вас: Лав кој бара да се поклонувате и земјата по која шета не е добра за вас иако има неверојатна хемија помеѓу вас.

РИБА

Вие во љубовта: Астролошката божица на љубовта е најсреќна кога е заљубена – навистина заљбена. Вие сте романтичар кој целосно верува во постоење на сродни души. Всушност, подготвени сте да ја соборите земјата за да ја пронајдете вашата. Кога ќе пронајдете совршен млад човек, ќе бидете подготвени да сторите сè за него, но понекогаш е грешка да ги ставите неговите потреби пред вашите.

Проблем со романтиката: Потребен ви е чувствително момче, некој што ќе ги разбере вашите чувства. Ако не е на иста бранова должина како вас, емотивно се затворате и врската тоне во недоразбирање и незадоволство.
Вашата сродна душа: Ракот ја чувствува вашата болка и ја споделува вашата радост подобро од кој било друг знак.
Не за вас: Егоцентричниот Овен ужива во вашето внимание, но исто така го искористува вашето нежно срце.