Предупредување за ново невреме: Попладне грмежи, некаде и град

|

Според најновите информации од УХМР денес попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Наместа ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.