Прелетал преку попречните столбови, лентата за велосипеди и патеката за пешаци: Автомобил се заби во дрво на „Партизанска“ (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

На социјалните мрежи се објави фотографија на која се гледа како автомобил се забил во дрво пред Лептокарија во Карпош 3, непосредно пред Скопје Сити Мол.

Она што се знае досега е дека несреќата се случила вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, од она што се забележува на фотографиите јасно е дека автомобилот прелетал преку попречните столбови, лентата за велосипеди и патеката за пешаци и се забил во дрво.

Засега нема информации дали е некој повреден во сообраќајката.