ПРЕСЛАТКАТА МЕЛЕК ИГРА НА ДЕСПАСИТО: Интервју со ѕвездите од серијата „Се викав Мелек“ (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Турските серии длабоко навлегоа во македонското секојдневние, и со секоја нова серија македонската јавност се повеќе се интересира за своите омилени ликови и за актерите кои нив ги толкуваат.

Приказната за едно дете, кое нема ниту јаве, но нема ниту сон. Тешка е судбината на ова дете. Сагата за несреќното детство на Мелек никого не го остави рамнодушен, а солзите на малото девојче ги стопи и најледените срца.

Во продолжение погледнете го интревјуто на српски новинар со ѕвездите од серијата „Се викав Мелек” и погледнете како таа изгледа во вистинскиот живот: