Пресметајте дали сте сродни души: Бројот на вашата врска открива сѐ

ИЗВОРскопје24
|

Нумерологијата е универзален јазик на броевите и секој од нас е роден со уникатен сет на броеви што ја отклучува вратата до длабочините на нашата личност, откривајќи како комуницираме со другите, лекциите што треба да ги научиме и како да се справиме со предизвиците и животот.

Вашиот личен број е збир на сите броеви во вашиот датум на раѓање, што ги открива вашите главни црти, животни патеки и во исто време ќе ви открие колку сте компатибилни со партнерот, како и кои броеви да ги избегнувате.

Како да пресметате

Да речеме дека сте родени на 23.09.1991 година. а личниот број се пресметува со додавање на 2 + 3 + 9 + 1 + 9 + 9 + 1 = 7.

Тогаш вашиот личен број е 7.

Подолу можете да го дознаете значењето на сите лични броеви:

Број 1 – Лидер

Вашата сила е тоа што Вие сте роден водач. Низ животот, се стремите кон највисоките позиции. Вие сте амбициозни, храбри, имате силна волја. Силно ќе се спротивставите на ограничувањето и воздржаноста. Исто како што зборува изгледот на вашиот број, одите исправено, гордо и секогаш мора да бидете први и најважни во сè.

Вашата слабост е тоа што Вие сте тврдоглави, понекогаш себични, компромитирани, што може негативно да влијае на вашата љубовна врска. Кога сте во врска Вие сте во љубоморни и нестрпливи. Не сте створени да ги почитувате правилата и немате очекувања од другите.

Компатибилни партнери: Најдобри партнери за Вас се оние кои имаат личен број 3 и 5. Тие ќе ви овозможат да бидете такви што сте, да ве прифатат без резерва и да ги почитуваат разликите кои ги имате меѓусебно. Можете да направите страсна, но кратка врска со личност која има личен број 1. Нежна и дипломатска врска со број 2, кој ќе ви биде голема поддршка, но подобро со личност која има личен број 2 ќе се снајдете во бизнисот отколку во љубовта.

Број 2 – Посредник

Ако вашиот личен број е бројот 2, тогаш вашата сила е во тоа што Вие сте фокусирани на исполнување на туѓите потреби, вие сте дарежливи и лојални. Лесно можете да простите и имате многу разбирање за другите луѓе.

Вашата слабост е во тоа што давате премногу и премалку барате за себе, што може да биде исцрпувачки и да создаде нерамнотежа со партнерот. Кога ќе се научите да се справувате со себе и своите потреби, ќе бидете позадоволни од врската. Склони сте кон играње игри и манипулации за да го тестирате интересот на партнерот и неговото трпение.

Компатибилни партнери: Вие ќе постигнете хармоничен однос со визионерскиот дух на бројот 8 и хуманитарниот број 9. Со лице родено под број 8 можете да имате одличен деловен однос, дури и да функционирате како со деловен партнер. Огнена страст е можна со бројот 5, но можеби ќе бидете разочарани од неговата слободна духовна природа која не сака да се залага за ништо.

Број 3 – Комуникатор

Вашата сила како број 3 е тоа што Вие сте шармантни, комуникативни, креативни и секогаш сте гладни за знаење. Имате скоро магичен ефект врз другите и лесно можете да ги привлечете луѓето близу вас. Иматеодлични социјални вештини. Важно е да го искажете она што го чувствувате и животот за вас без љубов е незамислив.

Слабост на личност родена со личен број 3е тоа што треба да пораснете, да се ослободите од зависност од некои луѓе, да донесувате свои одлуки и да прифатите одговорност за вашето држење. Дозата нарцизам и потребата секогаш да се биде во центарот на вниманието може да биде камен на сопнување во блиските односи.

Компатибилни партнери: Смелата и авантуристичка личност од број 5 ќе ги разбуди вашите емоции, додека Интровертниот и мистичен број 7 ќе донесат емоционална длабочина и обожавање во вашиот живот. Број 2 ќе ви прости на несовесни и детски одлуки и ќе ви го загрее срцето со вашата добрина.

Број 4 – Господар

Силата која ја имаат личности родени со број 4 е тоа што тие се стремаат во љубовта кон стабилност. Она што е важно е семејството, кариера, материјална безбедност и топлиот дом на кој се враќате после напорната работа. Вие не сакате да го привлечете вниманието на другите.

Вашата слабост е тоа што не сте подготвени да ризикувате, а вашиот живот често може да биде монотон и предвидлив, освен ако не се осмелите да излезете надвор од безбедносната зона. Вие сте морални и имате силни верувања од кои не се откажувате без разлика колку проблеми може да имате.

Компатибилни партнери: Број 1 е добар избор за вас, има цврстина и конзистентност што ја барате во партнер. Бројот 8 е секогаш добар, секогаш насочен кон целта, дисциплиниран и организиран, исто како и вие, за да можете лесно да изградите врска со доверба. За семејството и бракот, вам исто така ви одговара број 6, со личност под тој број може да имате многу деца.

Број 5 – Љубител на слобода

Вие сте динамични, енергични, секогаш сте во движење и во некоја акција, токму овие особини се вашата сила. Во врска, барате постојана емоционална стимулација и страст. Вашата енергија е како виорот кој ќе ви го фрли љубовникот на колена.Вие сте привлечни и постојано се стремите кон нови искуства и истражувачки стремежи.

Вашата слабост како личност со број 5 е тоа што се досадувате цело време. Кога почетната страст и занесот ќе исчезнат во врската, брзо губите интерес за партнерот. Ви недостасува прицврстување, постојаност, свесност дека во секоја врска мора да се инвестира за да преживее и да се спротивстави на забот на времето што го еродира.

Компатибилни партнери: Личност чијашто број е 1 ќе ја разгори вашата желба и имагинација со вашиот смел и самоуверен став. Заштитена и секогаш подготвена да се откажете во името на љбовта, додека број 6 ќе ви ја разнесе душата. Односот со личноста со број 5 ќе биде страствен и секогаш интересен.

Број 6 – Помошник

Вашата сила како личност со број 6 е тоа што вие сте сочувствителни, одговорни, знаете како да сакате, се стремите да ги разбирате другите луѓе и прифаќате разноликост. Топлината на домот, децата и семејството се вашите највисоки вредности. Сакате да предавате и да им помагате на другите, особено на децата, старите лица и на болните.

Но ваша слабост е тоа што вие сте премногу заштитнички настроени(наклонети) кон оние што ги сакате, често сомнителни, премногу вознемирени и склони кон чести промени во расположението. Од љубомора сте способни да направите Се. Љубовта многу значи за вас, но тешко пуштате срцето да се отвори.

Компатибилни партнери: Вие сте навистина среќни! Вие сте единствениот број што е компатибилен со сите други броеви. Вашата потреба да се жртвувате себеси во името на љубовта е безбедносната мрежа преку која ги штитите вашите блиски врски. Со бројот 2 уживате во размената на нежност, со бројот 9 создавате блискост и врска, а барем ќе се согласите со броевите 3 и 5.

Број 7 – Истражувач

Вие сте интуитивни, интроспективни, размислувате многу и секогаш сте во потрага по вистинското значење на животот и токму тоа е вашата сила. Имате многу приврзаност кон минатото, честопати се враќате на поранешните љубови и немате површни авантури. Се стремате кон сериозна врска која ќе ви даде чувство на безбедност и заштита.

Вашата слабост е во тоа што Вие сте несигурни, недоверливи и тешко се отворате емотивно. Не е лесно да ви се пристапи, вие сте далечни и незаинтересирани, така што личноста што ви се допаѓа има тешка задача. За да оствари контакт со вас, таа мора да ги сруши вашите одбранбени sидови.

Компатибилни партнери: Потребен ви е партнер кој ќе ве освои со вашиот интелект и ќе ви даде многу простор да бидете сами. Креативниот број 3 ја зголемува вашата фантазија и ги проширува вашите животни хоризонти, додека интелектуалната острина на бројот 5 ќе ве задржи буден затоа што никогаш нема да знаете што носи утре со себе.

Број 8 – Моќен

Вашата сила како личност со број 8 е тоа што вашата скала е секогаш голема, и во деловниот свет и во љубовта. Имате високи критериуми кои не се лесни за задоволување. Вие сте реални, сериозни, фокусирани на материјалните достигнувања и добро ги цените другите луѓе.

Слабоста на личност со број 8 е наклонетоста за контрола и самоконтрола, како и чувство на несигурност го блокираат потрагата и уживањето во љубовната среќа. Повеќе релаксација и занесеност во животните настани ќе ве приближат до чувството на задоволство. Тогаш ќе дозволите некој да ве израдува.

Компатибилни партнери: Да се ​​биде во врска со тенденција да доминира, немате многу избор. Потребно ви е прилагодлив и покорен партнер, затоа најдобро ќе се согласите со бројот 2 кој ќе знае како да се справи со вашето его, како и со број 6 кој ќе стори сé за да ве направи среќни, затоа што вашата среќа е исто важна за него како и неговата.

Број 9 – Хуманитарец

Вие сте дарежливи, вие сте тимски играч, а семејството и најблиските се на врвот на вашите приоритети, токму овие особини ве прават силна личност со број 9. Секогаш сте таму кога на вашите најблиски им е потребна помош. Вие сте романтични, склони кон идеализирање на реалноста. Едвај ослободувате какви било прилози дури и кога знаете дека ве повредува.

Вашата слабост е во тоа што ако сакате да бидете поуспешни во она што го правите и поудобно во блиската врска, треба да бидете фокусирани и да не дозволите енергијата да ви се прелее, затоа што тогаш не сте никаде. Склони сте кон носталгија и тешко ја заборавате поранешната љубов. Вие не сте отворени, ја криете својата ранливост.

Компатибилни партнери: Интуитивен и емотивен број 2 успешно ќе се справи со вашите одбрамбени штитови и ќе се пробие до вашето ранливо срце. Со бројот 3 можете успешно да споделите уметнички и креативни преференции, а духовитоста на вашата избрана ќе ви биде огромна. Бројот 6 ќе има разбирање за вашата дружељубивост и идеалистички изглед.