Претпладне многу топло, попладне голема промена на времето

ИЗВОРСкопје24
|

Времето денеска, сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места и особено на северот ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9

Сончево и посвежо со умерена облачност. Попладне и особено на југ ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=7

Ова е месечната временска според Accuweather.