Привлекува внимание каде и да се појави: Оваа србинка е најубавата фудбалска портпаролка

ИЗВОРСкопје24
|

Популарната Беба го привлече вниманието на јавноста за време на една од прес конференцијата минатата сезона, кога тренерот на „Војводина“, Ненад Лалатовиќ, не ги тргна очите од убавата Сања.

Оваа девојка стана позната поради прес-конференциите на ФК Војводина, за време на кои мал број луѓе го погледнаа Ненад Лалатовиќ, тренерот на српскиот прволигаш од Нови Сад. Потоа таа беше отстранета, но се крена толкава врева, што едноставно клубот мораше да ја врати на позицијата портпарол.

На нејзиниотизглед не можел да одолее ни легендарниот италијански пејач Ерос Рамацоти, кој се однесувал слично како и тренерот на клубот за кој Беба работи, а бројни европски медиуми пишуваа за таа случка и волшебниот изглед на заводливата Србинка.

Интересно е и тоа што Беба има двојно повеќе следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, отколку клубот во кој работи. Така, 27,8 илјади луѓе ја следат на оваа мрежа, додека клубот има 10,7 илјади.